SIECI
TELEINFORMATYCZNE
ROZWIĄZANIA ZAPEWNIAJĄCE BEZPIECZNĄ
ORAZ WYDAJNĄ PRACĘ SYSTEMÓW TELEINFORMATYCZNYCH
TELEINFORMATYCZNE
Rozwiązania zapewniające bezpieczną
oraz wydajną pracę systemów teleinformatycznych
SIECI

Dobrze zaprojektowana oraz wykonana sieć teleinformatyczna jest podstawowym elementem sprawnego funkcjonowania systemu teleinformatycznego – w szczególności telefonii VoIP oraz sieci komputerowej. Przez użytkowników jest to także najczęściej lekceważony element systemu teleinformatycznego. Bo niewidoczny dla oka.

Tymczasem każda pozorna oszczędność w zakresie okablowania czy zastosowanych urządzeń aktywnych może się przełożyć na niewspółmiernie wysokie koszty związane z przywróceniem zawartych w projekcie, wymaganych parametrów sieci teleinformatycznej.

Sieci teleinformatyczne projektowane przez naszą firmę w założeniu mają charakteryzować się parametrami wykraczającymi poza obecne potrzeby Klienta stanowiąc bezpieczny bufor dla potencjalnego wzrostu ruchu w dającej się określić przyszłości.

- okablowanie: minimalną klasą w jakiej wykonujemy okablowanie strukturalne jest klasa E (kat. 6). Różnica cenowa w porównaniu z klasą D (kat. 5e) jest minimalna natomiast parametry klasy E pozwalają na wykonanie sieci o charakterystyce znacznie przekraczającej wymagania telefonii VoIP czy systemów CCTV oraz wystarczających dla większości systemów informatycznych naszych Klientów.

- routery: urządzenia brzegowe mające największy wpływ na bezpieczeństwo sieci teleinformatycznej. W zależności od budżetu jakim dysponuje potencjalny użytkownik dobieramy rozwiązanie tradycyjne (router) bądź klasy UTM/NGFW, którego idea opiera się na wykupieniu okresowej subskrypcji w ramach której producent świadczy aktywną ochronę. Opcja ta stanowi najtańszy, profesjonalny sposób ochrony sieci teleinformatycznej.

- Gigabit Ethernet: standard jaki stosujemy do obsługi użytkownika końcowego w sieci teleinformatycznej i systemów CCTV. Standard Fast Ethernet stosujemy już tylko dla telefonii VoIP.

- sieci wi-fi: projekt oraz wycena odbywa się na podstawie audytu przeprowadzanego u klienta mającego określić m.in. zastosowanie sieci wi-fi, powierzchnię do pokrycia, warunki propagacji fal czy rozmieszczenie potencjalnych użytkowników sieci wi-fi. Elementem każdej realizowanej przez nas sieci jest kontroler (sprzętowy bądź programowy). Punkty dostępowe AP dobierane są w zależności od wyników przeprowadzonego audytu.

- kopie zapasowe: rozwiązania mające na celu zabezpieczenie ważnych dla użytkownika danych, które mogą zostać utracone na skutek uszkodzenia nośników bądź działania wirusów.


KONTAKT

Chciałbyś się skonsultować lub poznać wycenę interesującego Cię rozwiązania?  Zapraszamy do kontaktu.

 


 

OBSŁUGA KLIENTA

Pon - Czw: 8:00 - 16:00
Pt:  8:00 - 14:00

Tel. (+48) 32 346 08 80
info@ost-e.pl

WSPARCIE TECHNICZNE

Pon - Czw: 8:00 - 16:00
Pt: 8:00 - 14:00

Tel. (+48) 32 346 08 88
wsparcie@ost-e.pl

BIURO

ul.Wita Stwosza 13
41-506 Chorzów

Zadzwoń